Terugblik op de Presentatie

Twee weken geleden was het zover… op een herfstige zaterdag hield ik de presentatie over mijn motorreis voor de trouwe MotorAvonturist lezer. Eindelijk kon ik een antwoord geven op die vraag die ik sinds thuiskomst al zo vaak kreeg: “Hoe was het?”. Het is lastig om een jaar lang aan avontuur in een paar zinnen samen te vatten. Sterker nog, het is zelfs lastig om het verhaal in twee uur te houden.  Maar het is gelukt en zó was het voor mijzelf ook de ultieme herbeleving van de hele reis.

presentatie_pgm_5

Het was nog best wat werk om de locatie voor te bereiden. Mijn ouders zijn net begonnen aan hun droomproject, het opknappen van een oude boerderij. De stalzolder leek mij de ultieme locatie om een beamer op te hangen, maar er moest eerst nog even 50 jaar aan spinnenrag weggeveegd worden. Plus de vloer was zowat een trampoline, dankzij weggeslagen kolommen en dubieuze dunne plankjes waar je zwetend overheen trippelde. Wij doen nu zo’n 3,5 jaar ons relaas op deze site. Op een kleine meeting in onze begintijd na, was dit de eerste keer dat wij jullie gingen ontmoeten. Ik had geen idee wie ik moest verwachten, dus ik ging maar uit van het extreme. Een grote groep dikke kale babyboomers op BMW’s. Dat ging die vloer nooit houden natuurlijk. Een paar stempels en een aanhanger vol spaanplaat later moest al dat motortuig van een veilig onderkomen verzekeren.

presentatie_pgm_7

En wat een motorbende was het! Ondanks het herfstweer kwam de helft op twee wielen. Het was genieten van een afgeragde Caponord, een BMW met dode rat aan de cilinder, vele alpjes tot een gloedjenieuwe RT met schapenvacht. Ik vond het een berengezellig samenkomen. De niet te stillen honger naar avontuur hadden we allemaal gemeen. Ik hoorde van reizen naar Mongolië en onverharde tochten door Marokko. Meerderen hebben zelf een wereldreis in de planning staan of zijn juist net aan het proeven van motoravontuur.

Nu vonden mijn ouders het ontzettend gezellig met al die motorgekken over de vloer. Dus ik zie wel meer van dit soort MotorAvonturist meetings in het verschiet. Wellicht met tentje prikken erbij… In elk geval wil ik iedereen bedanken voor de leuke middag en ik hoop jullie allemaal nog eens te zien!

 

7 Comments
  1. Erwin
    November 17, 2016 | Reply
  2. Dirk
    November 17, 2016 | Reply
  3. Henk de Zwaan
    November 18, 2016 | Reply
  4. Paul
    November 18, 2016 | Reply
  5. Peter van der Graaf
    November 19, 2016 | Reply
  6. Harm
    November 22, 2016 | Reply
    • Peter van der Graaf
      November 23, 2016 | Reply

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Blog: Back Home From Home Blog: East Infection Blog: Maasland naar Nepal Blog: Op weg naar het noorden Blog: Peters grote motorreis Blog: We Want Adventure Filmpjes & verslagen
Paalkamperen Oeverlanden Hollands Diep

Afgelopen weekend gingen we nog eens paalkamperen bij de Oeverlanden van...

Reizen: TET Zwitserland – desolaat genieten

Elke echte motoravonturist is ondertussen wel op de hoogte van het...

Motorrijden in Hongarije

Hongarije, of zoals de Hongaren zelf zeggen; Magyarország, is voor velen...

Bagage, kit & pakken Eten, drinken & koken Kleding Overnachten Sleutelen Universeel
Opzouten! Bescherm je motor tegen de pekel!

Dit jaar helaas geen wintermeeting voor de Motoravonturisten! Normaal zijn we...

How to: onderdelen ontroesten met elektrolyse

Je kan makkelijk je roestige onderdelen van je oldtimer zelf ontroesten...

Motorkamperen voor beginners

Heel wat jaren geleden heeft Daniël ons als motoravonturisten al wat...

Kamperen Kleding Motoren Reisverslagen & boeken Tenten Tools Vakmanschap
Paul haalt verhaal
Boekrecensie: Paul haalt verhaal

Een boekrecensie over het boek Paul haalt verhaal van Paul Weekers....

Husqvarna Norden 901 op komst

Husqvarna, de gekende producent van crossmotoren, is al enkele jaren bezig met...

Quickhiker Ultralight 2
Quechua Quickhiker Ultralight 2 – Review

Met het komende kampeerseizoen in zicht is het weer hoog tijd...

AFGELAST! Tour des Oeufs 2020, paasweekend!

In verband met het Coronavirus is de locatie tijdens pasen nog...

Terugblik: Motoravonturist wintertreffen 2020

Alweer een week geleden. Wat gaat de tijd toch snel. Iedereen...

Motoravonturist Wintertreffen 2020

Het is weer bijna februari en onze trouwe avonturisten weten wat...

Tour des Oeufs 2019 – Terugblik!

Goed weer, mooie wegen, fijne sfeer, lekker eten en veel bier!...

Honda XL350R: back on the road

Na de snelle aankoop van mijn oude Enduro werd meteen de hele...

Het zwarte gat: 1985 Honda XL350R

Ben je bekend met de aandoening van motoritis? Het is een...

Project Enfield Bullet 350 – STEM: Hoe moet het nu verder? Herstellen, transplantatie of dieselombouw?

Nu het blok nogal stevig in de soep is gedraaid, krijgt...

Project Enfield Bullet 350 – Operatie motorblok

Zoals dat gaat met nieuwe projecten, begon ik vol goede moed...