Honda XL350R: back on the road

Na de snelle aankoop van mijn oude Enduro werd meteen de hele motor onder handen genomen en vertroeteld. Er waren wel wat dingetjes die snel moesten opgelost worden. De carburatoren lekten, de uitlaat was stevig verroest en het hele apparaat smeekte om liefde. En die liefde werd veelvuldig gegeven.

Er werd begonnen met de carburatoren. Die werden netjes gereinigd met de ultrasoonreiniger en voorzien van nieuwe pakkingen. Het lekken is verleden tijd en ze zien er weer als nieuw uit!

xl350_carburetor_before_ultrasonic_cleaning-768x1024

De uitlaat werd gedemonteerd. Het hele ding werd volledig tot op het blote metaal afgeschuurd. Een lang en vuil werk maar wel de beste garantie op een prachtig resultaat. Daarna werd de hele lijn herspoten met hittebestendige matzwarte verf. Het resultaat (na een volledige dag werk…) werd een mooie uitlaat in nieuwstaat.

Daarnaast was het ook tijd voor het normale onderhoud dat ik altijd doe wanneer ik een tweedehands motor aanschaf. Olie en oliefilter werden vervangen, de remvloeistof werd vervangen en het luchtfilter werd vernieuwd.

Aangezien de slijtageonderdelen voor deze oude dame bijna gratis zijn, werd ook de bougie vervangen.

IMG_20180320_142929.jpg

De koppelingskabel was gebroken en werd ook vervangen. Bij demontage van de benzinetank merkte ik heel wat roest op aan de onderkant van de tank. De benzinekraan was ook in erbarmerlijke staat. De kraan werd dus ook in de ultrasoonreiniger geworpen en het roest aan de onderkant van de benzinetank werd weggeschuurd en de tank werd daar ook herspoten. Ook het tankje is klaar voor een tweede leven.

benzinekraan_ultrasoon

Een uitgebreide testrit werd gehouden en goed bevonden… Ze is er klaar voor!

 

 

 

One thought on “Honda XL350R: back on the road

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *